AKINSOFT Yıl Sonu Devir İşlemleri
AKINSOFT WOLVOX 7 programında 2015 yıl sonu devir işlemlerini nasıl yapabilirim

AKINSOFT WOLVOX 7 ERP programında 2014 çalışma yılından -2015 çalışma yılına devir işleminizi aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

Uyarı: Devir işlemi için AKINSOFT WOLVOX Kontrol Panel programınızın sürümünün güncel olması gerekmektedir. Eğer eski bir versiyon kullanıyorsanız; Kontrol Paneli, ERP ve kullanmakta olduğunuz tüm WOLVOX programlarınızı güncellemeniz gerekmektedir.

Devir işlemine başlamadan önce, mutlaka veritabanınızın yedeğini alınız!

AKINSOFT WOLVOX 7 ERP Kontrol Panel programınızın son sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Öncelikle eğer sisteminiz çok kullanıcılı ise, bağlı olan tüm kullanıcıların oturumlarını kapattıklarından emin olunuz!.. WOLVOX 7 programında 2015 yılına devir işlemi için, Kontrol Paneli’nde bulunan “Yetkili” menüsünden “Devir İşlemleri” alanına geliniz.

Devir-1

Karşınıza, aşağıda ekran görüntüsü verilen pencere açılacaktır. Açılan bu pencereden sırası ile aktarım yapılacak yılı,“Oluşturulacak Çalışma Yılı” hanesine girip (Örn. 2015) devir işlemi için baz alınacak son işlem tarihini giriniz.

(Örn. Devir İçin Son İşlem Tarihi: 31.12.2014)

Devir-2

Bu aşamadan sonra devir yapılacak şirket ya da şirketlerinizi seçiniz. Eğer birden fazla şirket ile çalışıyorsanız ve listedeki tüm şirketleri devir yapmanız gerekiyorsa, devir seçeneklerini “var” yapınız.

Modül bazında aktarılmasını istediğiniz verileri işaretleyerek ya da aktarılmasını istemediklerinizin işaretini kaldırarak, programınızı yeni yıl için devir işlemine hazır hale getirmiş olursunuz. “İleri” butonuna basarak devir işlemine devam ediniz.

Devir-3

Tüm ayarlamalarınızdan sonra “Tüm Kontrollerimi Yaptım” seçeneğini işaretleyerek “Devir İşlemine Başla” butonuna basınız.

Devir-4

Devir işlemleri devam ederken WOLVOX ERP programının server ve client bilgisayarlar tarafından kullanılmadığına emin olunuz!… Yeni yıl devir işlemleri tamamlandı iletisini aldıktan sonra programınızı yeni çalışma yılı üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Not : Devir işlemleri sonrasında yeni yıla devir işlemi yaptığınız cari, stok v.b. modüllerinizin bakiyelerini lütfen kontrol ediniz.

No comments so far!
You must be logged in to post a comment.
Whatsapp Yaz
1
Merhaba Size Yardım edebilir miyim?
Merhaba
AKINSOFT WOLVOX 7 programında 2015 yıl sonu devir işlemlerini nasıl yapabilirim ile ilgili Size Yardımcı Olabilir miyim?