E-Reçete Programı
Kurum Hekimliklerinde, Belediye, Huzurevi ve Medikososyal Polikliniklerinde E-Reçete Uygulaması
Kurum Hekimliklerinde, Belediye, Huzurevi ve Medikososyal Polikliniklerinde E-Reçete Uygulaması

T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

19/07/2018

E-Reçete kurum hekimlikleri, belediye, huzurevi ve medikososyal polikliniklerinde hakkında yeni bildirge;

Bilindiği üzere 01.01.2013 tarihinden itibaren “SGK Kurumsal Hekim Şifreli” e- reçete, 01.01.2016 tarihinden itibaren de “Güvenli Elektronik İmzalı” e- reçete uygulaması MEDULA sistemini kullanan tüm sağlık hizmeti sunucularında ve Sağlık Bakanlığı 1. Basamak Aile Hekimliklerinde zorunlu olmak üzere Kurumumuz tarafından uygulamaya açılmıştır.

01.10.2018 tarihinden itibaren diğer 1. basamak sağlık hizmet sunucularında da (Kurum hekimlikleri, Belediye poliklinikleri, Huzurevi poliklinikleri ve Medikososyal poliklinikleri) “Güvenli Elektronik İmzalı” e-reçete uygulamasına geçilecektir. Bu nedenle bahse konu sağlık hizmeti sunucularınca e-reçete altyapı çalışmalarının tamamlanması gerekmektedir.

“Güvenli Elektronik İmzalı” elektronik reçete uygulamasına sorunsuz olarak geçilebilmesi için hekimlerin öncelikle “SGK KURUMSAL HEKİM ŞİFRESİ”ni https://medeczane.sgk.gov.tr/doktor adresinden almaları, “Güvenli Elektronik İmza” yı temin etmeleri ve e-reçete düzenleyebilmek için MEDULA sistemine bağlanmak üzere bir ara yazılım programı kullanmaları gerekmektedir. Ayrıca bahse konu sağlık hizmeti sunucularında çalışan hekimlerin ileride duyurulacak birimlerimiz aracılığı ile Kurumumuz tarafından oluşturulan tesis koduna tanımlanması gerekecektir.

“Güvenli Elektronik İmzalı” e-reçete uygulamasına 01.10.2018 tarihinden itibaren zorunlu olarak geçilecek olup bu tarihten itibaren manuel reçete girişine “Sistem çalışmadığı için e-reçete düzenlenememiştir.” ibaresi bulunan ve reçeteyi yazan hekim tarafından imzalanan reçetelerde izin verilecektir. “SGK KURUMSAL HEKİM ŞİFRESİ” ile ilgili sorular [email protected] e-posta adresine gönderilecektir.

İlgililere önemle duyurulur.

Telefon : +90 (216) 392 0 222

E-posta :[email protected]

Detaylı İletişim İçin Tıklayınız

No comments so far!
You must be logged in to post a comment.
Whatsapp Yaz
1
Merhaba Size Yardım edebilir miyim?
Merhaba
Kurum Hekimliklerinde, Belediye, Huzurevi ve Medikososyal Polikliniklerinde E-Reçete Uygulaması ile ilgili Size Yardımcı Olabilir miyim?