E-Reçete Programı
Medikososyal Poliklinik E-Reçete Programı
Medikososyal Poliklinik E-Reçete Programı

Medikososyal Poliklinik E-Reçete Programı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yayımlanan duyuruya göre; “Kurum hekimlikleri, Belediye poliklinikleri, Huzurevi poliklinikleri ve Medikososyal polikliniklerinde Güvenli Elektronik İmzalı e-reçete uygulamasına geçileceği açıklandı.

Yayımlanan duyuru içerisinde yer alan ifadelerde ise;

“Bilindiği üzere 20.07.2018 tarihinde Kurumumuz internet sayfasında yayımlamış olduğumuz duyuru ile 01.10.2018 tarihinden itibaren diğer 1. basamak sağlık hizmet sunucularında da (Kurum hekimlikleri, Belediye poliklinikleri, Huzurevi poliklinikleri ve Medikososyal poliklinikleri) “Güvenli Elektronik İmzalı” e-reçete uygulamasına geçileceği ve bu nedenle bahse konu sağlık hizmeti sunucularınca e-reçete altyapı çalışmalarının tamamlanması gerektiği belirtilmiştir.

“Güvenli Elektronik İmzalı” e-reçete uygulaması için https://medeczane.sgk.gov.tr/doktor adresinden “SGK KURUMSAL HEKİM ŞİFRESİ”ni alan ve “Güvenli Elektronik İmza” yı temin eden hekimlerin kurumumuz tarafından oluşturulan tesis koduna tanımlanabilmesi için;

– Adı-Soyadı,

– T.C. Kimlik Numarası,

– Sağlık Bakanlığı Doktor Bilgi Bankasına kayıtlı mezuniyet tescil numarasını,

– Hekimlerin kullandıkları kişisel e-posta adreslerini,

– Çalıştığı kurumdan görevlendirme yazısını, içeren bilgi ve belgelerin, öncelikle [email protected] adresine elektronik posta olarak iletilmesi, daha sonra aynı evrakların fiziki olarak “SGK Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü Sağlık Yazılımları Daire Başkanlığı” adresine (Kent-Koop Mahallesi 1867. Cadde No:2 Batıkent/ANKARA) gönderilmesi gerekmektedir. Hekim kayıtları yapıldıktan sonra hekim ayrılış ve yeni hekim başlangıçlarının da aynı yöntemle 1 iş günü içinde elektronik posta ve yazı ile Kurumumuza bildirilmesi gerekmektedir.

“Güvenli Elektronik İmzalı” e-reçete uygulamasına sorunsuz olarak geçilebilmesi ve mağduriyetlerin oluşmaması için ilgili kurumlarca gerekli önlemlerin alınması yönünde çalışmaların tamamlanması gerekmektedir.

Çalışmalarını tamamlayan sağlık hizmet sunucularına 01.10.2018 tarihini beklemeden “Güvenli Elektronik İmzalı” e-reçete uygulamasına geçebilmelerine olanak sağlanmıştır.

Telefon : +90 (216) 392 0 222

E-posta :[email protected]

Detaylı İletişim İçin Tıklayınız

[subsystic-price-table id=8]

No comments so far!
You must be logged in to post a comment.
Whatsapp Yaz
1
Merhaba Size Yardım edebilir miyim?
Merhaba
Medikososyal Poliklinik E-Reçete Programı ile ilgili Size Yardımcı Olabilir miyim?