AKINSOFT Programları
WOLVOX ERP Programı Özel Rapor İşlemleri

WOLVOX ERP programı içerisinde yer alan Özel Rapor İşlemleri alanı sayesinde ihtiyaç duyduğunuz bir takım raporları kaydederek dilediğinizde bu raporlardan faydalanabilirsiniz. Özel rapor oluşturabilmek için “Özel Raporlar” menüsüne geliniz.

“Özel Rapor İşlemleri” seçeneğini tıklayarak açılan ekranda “Yeni Rapor Ekle” butonuna basınız.

Açılan ekranda “SQL Rapor Adı” alanına oluşturacağınız SQL raporun listede yer alacak adını yazınız. Daha sonra SQL kodu alanına gelerek kullanmak istediğiniz SQL cümlesini yazınız. Test etmek için “SQL Kodunu Çalıştır (F9)” butonuna basabilirsiniz. Eğer doğru bir kod yazdıysanız, “SQL Kodu Başarıyla Çalıştı” uyarısı gelecektir.

               Çalışan SQL kodunu kaydetmek için alt tarafta yer alan “Kaydet” butonuna basınız. Daha önce kaydettiğiniz bir SQL dosyasını düzenlemek için ilgili raporu seçtikten sonra “Seçili Raporu Düzenle” butonuna basarak gerekli düzenlemeleri yapınız. Daha önce kayıt ettiğiniz bir rapor dosyasını silmek için “Seçili Raporu Sil” butonuna basabilirsiniz.  Seçili raporu açarak filtreleme yapmak için ise “Seçili Raporu Aç” diyerek filtreleme yapabilirsiniz.Örnek SQL Sorgular;

* Kayıtlı olan tüm carilerinizi ve cari kartlara yazdığınız bilgilerin tamamını filtrelemek için: SELECT * FROM CARI
* Stok kodu ST00001  olan stokları filtrelemek için: SELECT * FROM STOK WHERE STOKKODU = ‘ST00001’
* Cari ve cari hareket tablosunu birleştirerek sorgulama yapmak için SELECT * FROM CARI CR1 LEFT JOIN CARIHR CRHR1 ON ( CRHR1 . BLCRKODU = CR1 . BLKODU ) WHERE 1 = 1 [CR1.ADI]

Not: * alanlara ilgili tablo alan adlarını yanlarına virgülle yazarak seçtiğiniz tablodaki tüm alanları yerine sadece belirttiğiniz alanların filtrelenmesini sağlayabilirsiniz.

No comments so far!
You must be logged in to post a comment.
Whatsapp Yaz
1
Merhaba Size Yardım edebilir miyim?
Merhaba
WOLVOX ERP Programı Özel Rapor İşlemleri ile ilgili Size Yardımcı Olabilir miyim?