AKINSOFT Programları
AKINSOFT NetDental programında 2015 yılı devir işlemlerini nasıl yapabilirim?

UYARI:Devir işlemine başlamadan önce, mutlaka veritabanınızın yedeğini alınız!

Sisteminiz çok kullanıcılı ise, bağlı olan tüm kullanıcıların oturumlarını kapattıklarından emin olunuz. NetDental  programında devir işlemi için, server program üzerinde “Yetkili Kişi” alanından şirket işlemlerine geliniz. Karşınıza şirket kayıt ekranı açılacaktır.

Dental-1

Buradan “Çalışma Yılları” sekmesine geçerek “Çalışma Yılı Oluştur” butonuna tıklayınız. Karşınıza bir sonraki adımda ekran görüntüsü verilen pencere açılacaktır.

Dental-2

Açılan bu pencereden sırası ile aktarım yapılacak yılı, “Oluşturulacak Çalışma Yılı” alanına girip (Örn. 2015) devir işlemi için baz alınacak son işlem tarihini giriniz (Örn. Devir İçin Son İşlem Tarihi: 31.12.2014) .

Dental-3

Modül bazında aktarılmasını istediğiniz verileri işaretleyerek yada aktarılmasını istemediklerinizin işaretini kaldırarak programınızı yeni yıl için devir işlemine hazır hale getirmiş olursunuz.

Tüm bu işlemlerin ardından, “Çalışma Yılını Oluştur” butonuna tıklayınız. Programınız yeni yıl için aktarım işlemine başlamış olacaktır. Aktarım; Veri yoğunluğunuza göre bir süre zaman alabilir. Lütfen bu aşamada bilgisayarınıza müdahale etmeyiniz ve başka bir program çalıştırmayınız.

No comments so far!
You must be logged in to post a comment.
Whatsapp Yaz
1
Merhaba Size Yardım edebilir miyim?
Merhaba
AKINSOFT NetDental programında 2015 yılı devir işlemlerini nasıl yapabilirim? ile ilgili Size Yardımcı Olabilir miyim?