AKINSOFT Programları
AKINSOFT Octopers programında 2015 yılı devir işlemlerini nasıl yapabilirim?

NOT: Devir işlemi yapmadan önce AKINSOFT Octopers programınızı güncellemeyi unutmayınız!.

      Devir işlemine başlamadan önce, mutlaka veritabanınızın yedeğini alınız!

     Öncelikle eğer sisteminiz çok kullanıcılı ise, bağlı olan tüm kullanıcıların oturumlarını kapattıklarından emin olunuz. OctoPers programında devir işlemi için, Server makineden ana menü “Yetkili Kişi” sekmesinden, Şirket İşlemlerine tıklayınız. Karşınıza aşağıda ekran görüntüsü verilen pencere açılacaktır.

Pers-Devir-1

 Buradan “Çalışma Yılları” sekmesine geçerek “Çalışma Yılı Oluştur” tuşuna tıklayınız. Karşınıza bir sonraki adımdaki ekran görüntüsünde verilen pencere gelecektir.

Pers-Devir-2

Açılan bu pencereden sırası ile aktarım yapılacak yılı, “Oluşturulacak Çalışma Yılı” hanesine girip (Örn. 2015) devir işlemi için baz alınacak son işlem tarihini giriniz. (Örn. Devir İçin Son İşlem Tarihi: 31.12.2014)

Modül bazında aktarılmasını istediğiniz verileri işaretleyerek yada aktarılmasını istemediklerinizin işareti kaldırarak programınızı yeni yıl için, devir işlemine hazır hale getirmiş olursunuz.

Pers-Devir-3

Tüm bu işlemlerin ardından, “Çalışma Yılını Oluştur” tuşuna tıklayınız. Programınız yeni yıl için aktarım işlemine başlamış olacaktır. Aktarım; veri yoğunluğunuza göre bir süre zaman alabilir. Lütfen bu aşamada bilgisayarınıza müdahale etmeyiniz ve başka bir program çalıştırmayınız!..

No comments so far!
You must be logged in to post a comment.
Whatsapp Yaz
1
Merhaba Size Yardım edebilir miyim?
Merhaba
AKINSOFT Octopers programında 2015 yılı devir işlemlerini nasıl yapabilirim? ile ilgili Size Yardımcı Olabilir miyim?