AKINSOFT Octoplus
AKINSOFT Octopers programında 2017 yıl sonu devir işlemlerini nasıl yapabilirim?

UYARI : Devir işlemi yapmadan önce AKINSOFT Octopers programınızı güncellemeyi unutmayınız !!!

Devir işlemine başlamadan önce, mutlaka veritabanınızın yedeğini alınız!

Öncelikle eğer sisteminiz çok kullanıcılı ise, bağlı olan tüm kullanıcıların oturumlarını kapattıklarından emin olunuz. OctoPers programında devir işlemi için, Server makineden ana menü “Yetkili Kişi” sekmesinden, Şirket İşlemlerine tıklayınız. Karşınıza aşağıda ekran görüntüsü verilen pencere açılacaktır.

octopers1

Buradan “Çalışma Yılları” sekmesine geçerek “Çalışma Yılı Oluştur” tuşuna tıklayınız. Karşınıza bir sonraki adımdaki ekran görüntüsünde verilen pencere gelecektir.

octopers2

Açılan bu pencereden sırası ile aktarım yapılacak yılı, “Oluşturulacak Çalışma Yılı” hanesine girip (Örn. 2017) devir işlemi için baz alınacak son işlem tarihini giriniz.(Örn. Devir İçin Son İşlem Tarihi: 31.12.2016)
Aktarılmasını istediğiniz verileri işaretleyerek yada aktarılmasını istemediklerinizin işareti kaldırarak programınızı yeni yıl için devir işlemine hazır hale getirmiş olursunuz.

octopers3

Tüm bu işlemlerin ardından, “Çalışma Yılını Oluştur” tuşuna tıklayınız. Programınız yeni yıl için aktarım işlemine başlamış olacaktır.
Aktarımınız veri yoğunluğunuza göre bir süre zaman alabilir. Lütfen bu aşamada bilgisayarınızdan başka bir program çalıştırmayınız ve herhangi bir müdahelede bulunmayınız!
Kolay gelsin…
No comments so far!
You must be logged in to post a comment.
Whatsapp Yaz
1
Merhaba Size Yardım edebilir miyim?
Merhaba
AKINSOFT Octopers programında 2017 yıl sonu devir işlemlerini nasıl yapabilirim? ile ilgili Size Yardımcı Olabilir miyim?