AKINSOFT Octoplus
AKINSOFT OctoPlus programında 2017 yılı devir işlemlerini nasıl yapabilirim?

UYARI: AKINSOFT OctoPlus programı 2017 yılına devir işleminden önce son sürümünü güncellemeyi unutmayınız !!!

Devir işlemine başlamadan önce, mutlaka veritabanınızın yedeğini alınız !!!

Öncelikle eğer sisteminiz çok kullanıcılı ise, bağlı olan tüm kullanıcıların oturumlarını kapattıklarından emin olunuz. OctoPlus programında devir işlemi için, Server makineden ana menü “Yetkili Kişi” sekmesinden, Şirket İşlemlerine tıklayınız. Karşınıza aşağıda ekran görüntüsü verilen pencere açılacaktır.

octoplus1

Buradan “Çalışma Yılları” sekmesine geçerek “Çalışma Yılı Oluştur” tuşuna tıklayınız. Karşınıza bir sonraki adımda ekran görüntüsü verilen pencere açılacaktır.

octoplus2

Açılan bu pencereden sırası ile aktarım yapılacak yılı, “Oluşturulacak Çalışma Yılı” hanesine girip (Örn. 2017)(Örn. Devir İçin Son İşlem Tarihi: 31.12.2016).
Aktarılmasını istediğiniz verileri işaretleyerek yada aktarılmasını istemediklerinizin işaretini kaldırarak programınızı yeni yıl için devir işlemine hazır hale getirmiş olursunuz.

octoplus3

Tüm bu işlemlerin ardından, “Çalışma Yılını Oluştur” butonuna tıkladığınızda programınız yeni yıl için aktarım işlemine başlamış olacaktır. Aktarımınız veri yoğunluğunuza göre bir süre zaman alabilir. Lütfen bu aşamada bilgisayarınızda farklı bir program açmayınız ve müdahelede bulunmayız. Kolay gelsin…
No comments so far!
You must be logged in to post a comment.
Whatsapp Yaz
1
Merhaba Size Yardım edebilir miyim?
Merhaba
AKINSOFT OctoPlus programında 2017 yılı devir işlemlerini nasıl yapabilirim? ile ilgili Size Yardımcı Olabilir miyim?