AKINSOFT Programları
AKINSOFT WOLVOX 7 Kontrol Paneli

WOLVOX ERP E-Business yazılım paketinin merkezi kontrol modülüdür. Herhangi bir WOLVOX ERP E-Business paketine ait program (Ön Muhasebe Genel Muhasebe vb.) kurulmadan önce WOLVOX Kontrol Paneli programını kurularak şirket kayıtları ve kayıtları yapılmalıdır.
1-Yetkili

Yetkili menüsünden oturumu kapat, Şirket kaydı, Devir işlemleri, Muhasebeci kayıt,Özel ayarlar, Yetkili şifresini değiştir, WOLVOX Lisans ve Programdan çık şeklinde kayıtlara girerek işlemlerimizi tamamlayabiliriz.

1-01- Oturumu Kapat
Oturumu Kapat butonuna basmanız durumunda karşınıza kullanıcı adı ve parola ekranı gelmektedir. Bu alanda Yetkili kullanıcı adı ve parola kısmına bilgiler girildikten sonra kontrol paneli programının kullanılması sağlanmaktadır.

1-02- Şirket Kayıt İşlemleri
Bu alandan program içerisinde kullanacağınız şirket kaydını girmeniz gerekmektedir. Programın açılabilmesi için şirket kaydı girmek zorunludur. Bu yüzden programın ilk kuruluşunda şirket kaydı yapılması gerekir. Şimdi şirket kaydı için dolduracağınız alanları inceleyelim:
Genel Bilgiler: Bu alandan; şirket kodunu, kısa adını, ünvanını, vergi dairesi gibi bilgileri girebilirsiniz. Kuruluş tarihi alanından şirketinizin kuruluş tarihini girebilirsiniz. ‘Burada “İşletme Tipi” alanından yapacağınız seçim ile açmış olduğunuz şirketin genel muhasebe veya işletme defteri programlarında çalışmasını sağlamaktasınız. Alt tarafta bulunan “Veri Yolu Kullan” butonu ile programın veri tabanını belirttiğiniz farklı bir dizinde saklayabilirsiniz. Programınızın C sürücüsünde kurulu olduğunu düşünelim. Veritabanını; bilgisayarınızın çökme olasılığına karşı, verilerinizi farklı bir sürücüde saklamak istiyorsanız bu seçeneği işaretleyerek saklamak istediğiniz dizini belirtebilirsiniz.
Özel Bilgiler: Şirketinize ait özel bilgileri bu alandan girebilirsiniz. Banka hesabı, yetkili cep telefonları gibi bilgileri kaydedebilir, şirket özel kodunu girerek, WOLVOX İnsan Kaynakları programında birden fazla şirketin kapı ekranı entegrasyonunda ortak çalışmasını sağlayabilirsiniz.
Örneğin; WOLVOX İnsan Kaynakları programınızda 3 tane işyeriniz var ancak kapı ekranında giriş çıkış yapan personellerinizin ayrımı için her seferinde işyeri değiştirmek istemiyorsunuz. Buraya bir özel kod girerek personel giriş kart numaralarının başlangıcını bu numara ile kaydederseniz, kapı ekranında herhangi bir işyeri değişikliği yapmadan personellerinizin kayıtlı olduğu işyerlerine girişini yada çıkışını işlemiş olacaksınız.
Nüfus Bilgileri: Şirket yetkilisine ait nüfus bilgilerini girebileceğiniz alandır.
Çalışma Yılları: Programı kullanabilmeniz için çalışma yılı oluşturmanız gerekmektedir. Bu alanda alt tarafta bulunan ‘Çalışma Yılını Oluştur’ butonu ile işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Şube Sistemi: Şube sistemi kullanıyorsanız, bu alandan şube kaydı oluşturmanız gerekmektedir. Şube kaydının amacı; çok şubeli işletmelerde tüm verilerin aynı veritabanında tutulması, her şube için ayrı bir şirket kaydı yapılmadan kullanılabilmesi, raporlarda tüm şubelerin aynı ekranda takip edilebilmesidir.Şube sisteminin işleyişi ise, stok kartları tüm şubeler için ortak kullanılır ve envanter, kar/zarar vb. işlemleri şubeler bazında raporlama yapılabilinmesi sağlanmaktadır. Cari kart kayıtları ve döviz hareketleri isteğinize bağlı olarak ortak kullanabilmeniz sağlamaktadır. Şube sistemini destekleten diğer modüller tamamen şubelere özel çalışmaktadır.
Şube Kayıt
Şube Bilgileri: Şube kayıt ekranında açılan şubenin Şube Kodu, Şube Adı, Yetkilisi, İletişim adres ve telefonları kayıt edilerek şube kaydedilmelidir.
Yetkilendirme: Yetkilendirme ekranın personellerinizi veya o şubeye ait terminal bilgisayarınızı ekleyebilirsiniz. “Boş Olan Kayıtları Bu Şubeye Eşitle” seçeneği ile kaydettiğiniz şubeyi çalışma yılına eşitlemektedir.

No comments so far!
You must be logged in to post a comment.
Whatsapp Yaz
1
Merhaba Size Yardım edebilir miyim?
Merhaba
AKINSOFT WOLVOX 7 Kontrol Paneli ile ilgili Size Yardımcı Olabilir miyim?