AKINSOFT Yıl Sonu Devir İşlemleri
AKINSOFT WOLVOX 7 Yıl Sonu Devir İşlemleri

AKINSOFT WOLVOX programında yıl sonu devir işleminizi aşağıdaki yolları izleyerek yapabilirsiniz. Devir işlemi için AKINSOFT WOLVOX Kontrol Panel programınızın sürümünün güncel olması gerekmektedir. Eğer eski bir versiyon kullanıyorsanız; Kontrol Paneli, ÖnMuhasebe ve kullanmakta olduğunuz tüm WOLVOX programlarınızı güncellemeniz gerekmektedir. Devir işlemine başlamadan önce, mutlaka veritabanınızın yedeğini alınız! AKINSOFT WOLVOX Kontrol Panel programınızın son sürümünü “www.akinsoft.com.tr” adresinden indirebilirsiniz. Öncelikle eğer sisteminiz çok kullanıcılı ise, bağlı olan tüm kullanıcıların oturumlarını kapattıklarından emin olunuz. WOLVOX programında yeni yıla devir işlemi için, Server makineden Kontrol Paneli’nde bulunan “Yetkili Kişi” menüsünden “Devir İşlemleri” alanına geliniz. Devir yapacağınız oluşturulacak çalışma yılını ve devir için son işlem tarihini girmelisiniz. Devir için son işlem tarihinde o yılın son işlem tarihine kadarki hareketleri devir olarak getirir. Örneğin; Devir işlemini Şubat ayında gerçekleştireceksiniz ama Ocak ayındaki yaptığınız hareketleri de görmek istiyorsanız “Devir İçin Son İşlem Tarihi” kısmına 31.12.2010 yazmanız durumunda Ocak ayındaki tüm hareketlerinizi görebilirsiniz. Bu aşamadan sonra devir yapılacak şirket yada şirketlerinizi seçiniz. Eğer birden fazla şirket ile çalışıyorsanız ve listedeki tüm şirketleri devir yapmanız gerekiyorsa, Sol kısımdan bulunan “+” seçeneğini kullanarak tüm şirketleri tek seferde devir yapabilirsiniz.

  • “İleri” butonuna basmanız sonucunda karşınıca çıkacak olan pencerede Cari ve Valör seçenekleri kısmından size uygun alanları işaretleyerek “İleri” butonuna basınız.
  • Stok Kartları, Stok kartlarının devir hareket seçenekleri ve Döviz seçenekleri kısmından size uygun alanları işaretleyerek “İleri” butonuna basınız.
  • Kasa, İrsaliye, Teklif, Sipariş, Çek/Senet ve Banka seçenekleri kısmından size uygun alanları işaretleyerek “İleri” butonuna basınız.
  • Basit üretim, Tüp/Su, Döviz, Seri no ve Servis seçenekleri kısmında size uygun alanları işaretleyerek “İleri” butonuna basınız.
  • MRPII modülünde Üretim emirleri, Fason işlemleri ve Makine bakım hareketleri seçenekleri kısmında size uygun alanları işaretleyerek “İleri” butonuna basınız.
  • Genel muhasebe seçenekleri kısmında size uygun alanları işaretleyerek “İleri” butonuna basınız.
  • Son olarak “Tüm kontrollerimi yaptım” kutucuğunu işaretleyerek “Devir İşlemine Başla” butonuna basmalısınız. Devir işleminizi yapmış olacaksınız.

Muhasebeci Kayıt : Muhasebeci kayıt işleminde çalışmakta olduğunuz muhasebecinizin bilgilerini bu bölümden kaydedebilirsiniz.

Özel Ayarlar : Özel Ayarlar penceresinde program dinili değiştirebilirsiniz. Programımızın desteklemiş olduğu diller “Türkçe, Azerice, İngilizce ve Rusça” olarak çalışmaktadır. Ayrıca tema ayarları sekmesinden Renk ve Renk Doygunluğu ile zevkinize göre renk seçenekleriyle programınızı özelleştirebilirsiniz

 

No comments so far!
You must be logged in to post a comment.
Whatsapp Yaz
1
Merhaba Size Yardım edebilir miyim?
Merhaba
AKINSOFT WOLVOX 7 Yıl Sonu Devir İşlemleri ile ilgili Size Yardımcı Olabilir miyim?