AKINSOFT Programları
WOLVOX ERP Programında Joker Karakter Özelliği

1- Kullanımı Hakkında

WOLVOX ERP programında joker karakter özelliğinden faydalanarak kayıtlı olan verilerinizi daha kolay sorgulayabilir, özellikle Türkçe karakter kullandığınız kelimelerde, karakterleri joker olarak belirleyip hızlı bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Bu özellikten faydalanabilmeniz için sürümünüzün minimum 7.23.01 olması gerekmektedir.

Program içerisinde sorgulama yaptığınız alanlarda “F7” kısayolu ile eriştiğiniz “Filtre Düzenleme” menüsünü kullanabildiğiniz tüm alanlar için bu özellikten faydalanabilmektesiniz.

2- Çalışma Şekli

Joker karakter giriş özelliği belirttiğiniz joker karakterleri programın herhangi bir karater olarak algılayıp sorgulamaları hızlandırmaktadır. Çalışma yapısını bir cari kartını baz alarak inceleyelim.

Carinizin adı Ümit olsun. Carinizi kaydederken adı alanına Ümit, Umıt, Umıt, Umit v.b. yazmış olabilirsiniz.

Bu şekilde kaydettiğiniz bir cari adını aratırken tespit etmekte zorluk çekmemek için “Cari Adı” alanı seçiliyken “F7” tuşuna basınız.

Açılan ekranda “Joker Karakter” butonuna basarak “Kriter” alanına U, u, Ü, ü, ı, i, I, İ harflerini aralarına enter koyarak ekleyiniz.

Bu işlem sonrasında program Ümit ismini sorgularken içerisinde yer alan joker karakterleri tespit edip bu karakterleri herhangi bir karakter olarak algılayacak _m_t şeklinde sorgulama yapacaktır. Yani sizin kaydettiğiniz Ümit, Umıt, Umıt, Umit v.b. sorgulanırken _m_t olarak sorgulanacağından kişiyi tespit etmeniz çok daha kolay hale gelecektir.

Aynı yöntemi kullanarak filtre düzenleme yapabildiğiniz tüm sorgulamalarda joker karakter girebilirsiniz.

No comments so far!
You must be logged in to post a comment.
Whatsapp Yaz
1
Merhaba Size Yardım edebilir miyim?
Merhaba
WOLVOX ERP Programında Joker Karakter Özelliği ile ilgili Size Yardımcı Olabilir miyim?